Hotel Sekwana w Częstochowie
telefon Rezerwacje telefoniczne: 34 324 89 54 Wersje językowe: EN FR DE PL

Strona główna | Hotel | Restauracja | Obiady i noclegi dla grup | Konferencje | Kontakt
PRZYJAZD:

WYJAZD:» Częstochowa. Co warto zobaczyć!


Jasna Góra
ul. Kordeckiego 2, Częstochowa, www.jasnagora.com
Klasztor jasnogórski wzniesiono w 1393 roku i jest to najsławniejszy częstochowski obiekt związany z wieloletnią tradycją pielgrzymowania. W skład kompleksu klasztornego wchodzą m.in. Kaplica Matki Bożej z cudownym obrazem, Sala Rycerska i wały obronne.

Pałacyk Hantkego
ul. Łukasińskiego 50/68, Częstochowa www.mdk.czest.pl
Pałacyk Hantkego w Częstochowie wzniesiono w latach 1900-1903 w otoczeniu parku o powierzchni 2 hektarów. W latach siedemdziesiątych dobudowano pływalnię i kino. Obecnie w budynku mieści się Młodzieżowy Dom Kultury.

Parki podjasnogórskie
ul. 3 Maja i ul. 7 Kamienic, Częstochowa
W skład kompleksu parków podjasnogórskich wchodzą Park ks. Stanisława Staszica powstały w 1826 roku i Park 3 Maja z 1909 roku. Obecnie, po rewitalizacji, są ulubionym przez częstochowian miejscem wypoczynku na świeżym powietrzu. Parki są zamykane w godzinach nocnych 22.00 - 7.00.

Aleje Najświętszej Maryi Panny
Al. NMP, Częstochowa
Aleje Najświętszej Maryi Panny to reprezentacyjna ulica Częstochowy, wiodąca od Kościoła św. Zygmunta do parków podjasnogórskich. W połowie XIX wieku zaczęły powstawać wzdłuż Alei wspaniałe budynki przeznaczone dla instytucji publicznych oraz rezydencje miejscowych fabrykantów.

Muzeum Górnictwa i Rud Żelaza
Aleja Najświętszej Maryi Panny 45a, Częstochowa kopalnia.muzeumczestochowa.pl
Stała wystawa o nazwie „Dzieje Górnictwa Rud Żelaza” została otwarta w 2008 roku w podziemnych korytarzach, wydrążonych w latach 1974–1976, pomiędzy Pawilonami Wystawienniczymi Muzeum Częstochowskiego w Parku im. Stanisława Staszica.

Ratusz
Al. NMP 45a, Częstochowa, www.muzeumczestochowa.pl
Ratusz wzniesiono po połączeniu Starej i Nowej Częstochowy w latach 1928-1936, następnie został rozbudowany po 1900 roku. Obecnie w budynku mieści się główna siedziba Muzeum Częstochowskiego.

Kościół św. Barbary i św. Andrzeja Apostoła w Częstochowie
ul. Św.Barbary 51, Częstochowa
Kościół ten został wzniesiony w 1 połowie XVII wieku. O lokalizacji świątyni zdecydowało źródełko, w którym obmyto sprofanowany obraz Matki Boskiej w 1430 roku. Do dziś pielgrzymi odwiedzają to miejsce, by napoić się wodą z cudownego źródełka.

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie
Al. NMP 64, Częstochowa, www.galeria.czest.pl
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie to wyjątkowe miejsce kontaktu z różnymi formami sztuki. W Galerii mają miejsce wydarzenia kulturalne i sezonowe wystawy, stałe muzeum prac Zdzisława Beksińskiego oraz kino studyjne.

Muzeum Produkcji Zapałek
ul. Ogrodowa 68, Częstochowa, www.zapalki.pl
Częstochowskie Zakłady Przemysłu Zapałczanego SA to polska fabryka zapałek z siedzibą w Częstochowie, która funkcjonuje od 1882 r. Zapałki produkowane są nieprzerwanie w historycznym budynku na linii produkcyjnej, którą zainstalowano około roku 1930. W 2002 roku w siedzibie firmy utworzono wyjątkowe Muzeum produkcji Zapałek.

Bazylika archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie
ul. Krakowska 15, Częstochowa, www.archikatedra.pl
Zaliczana do największych w Polsce i w Europie została wybudowana w latach 1901–1927 według projektu Konstantego Wojciechowskiego. W 1997, według projektu Edmunda Małachowicza, archikatedrę zwieńczono dwiema wieżami.
hotel Częstochowapromocje w hoteluCzęstochowa - atrakcje w mieściedarmowe WiFi w hotelu
         Galeria zdjęć
Darmowe wifi